Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Conectare
Utilizator:
Parola:
Conectare automată: 
:: Mi-am uitat parola
Subiecte similare
Top postatori
Noor İslam
Neadevăruri spuse despre Allah Vote_lcapNeadevăruri spuse despre Allah Voting_barNeadevăruri spuse despre Allah Vote_rcap 
Admin
Neadevăruri spuse despre Allah Vote_lcapNeadevăruri spuse despre Allah Voting_barNeadevăruri spuse despre Allah Vote_rcap 
ascary
Neadevăruri spuse despre Allah Vote_lcapNeadevăruri spuse despre Allah Voting_barNeadevăruri spuse despre Allah Vote_rcap 
ahmed yusuf
Neadevăruri spuse despre Allah Vote_lcapNeadevăruri spuse despre Allah Voting_barNeadevăruri spuse despre Allah Vote_rcap 
Corina
Neadevăruri spuse despre Allah Vote_lcapNeadevăruri spuse despre Allah Voting_barNeadevăruri spuse despre Allah Vote_rcap 
nargis b
Neadevăruri spuse despre Allah Vote_lcapNeadevăruri spuse despre Allah Voting_barNeadevăruri spuse despre Allah Vote_rcap 
io@n@
Neadevăruri spuse despre Allah Vote_lcapNeadevăruri spuse despre Allah Voting_barNeadevăruri spuse despre Allah Vote_rcap 
jadhha
Neadevăruri spuse despre Allah Vote_lcapNeadevăruri spuse despre Allah Voting_barNeadevăruri spuse despre Allah Vote_rcap 
Miss Surya
Neadevăruri spuse despre Allah Vote_lcapNeadevăruri spuse despre Allah Voting_barNeadevăruri spuse despre Allah Vote_rcap 
Selma Nuran
Neadevăruri spuse despre Allah Vote_lcapNeadevăruri spuse despre Allah Voting_barNeadevăruri spuse despre Allah Vote_rcap 
Ultimele subiecte
» Ruga rostita in taina de cei necajiti
Neadevăruri spuse despre Allah I_icon_minitimeLun Iul 27, 2015 5:01 am Scris de nargis b

» Ruga pentru intampinarea lunii Ramadhan
Neadevăruri spuse despre Allah I_icon_minitimeVin Iun 19, 2015 1:50 am Scris de nargis b

» Munca asidua si darnicia
Neadevăruri spuse despre Allah I_icon_minitimeDum Mar 15, 2015 4:02 am Scris de nargis b

» Mai intai pentru aproape si apoi pentru sine
Neadevăruri spuse despre Allah I_icon_minitimeSam Mar 14, 2015 11:02 pm Scris de nargis b

» Imamul Hussein (as) - Scurta descriere si analiza
Neadevăruri spuse despre Allah I_icon_minitimeLun Mar 09, 2015 3:03 pm Scris de Admin

» Viata Imamului Hasan (as)
Neadevăruri spuse despre Allah I_icon_minitimeMar Mar 03, 2015 6:44 pm Scris de Admin

» Viata Fatimei Al Zahraa (as)
Neadevăruri spuse despre Allah I_icon_minitimeJoi Feb 26, 2015 6:45 pm Scris de Admin

» Imamul Ali (as) - Viata sa
Neadevăruri spuse despre Allah I_icon_minitimeMar Feb 24, 2015 5:28 pm Scris de Admin

»  Profetul Muhammad (salla Allah alayhi wa alih wa salam)
Neadevăruri spuse despre Allah I_icon_minitimeLun Feb 23, 2015 5:03 pm Scris de Admin

» Perioada sarcinii
Neadevăruri spuse despre Allah I_icon_minitimeLun Feb 23, 2015 12:36 am Scris de nargis b

» Oare unde sunt si ce mai fac revertitii?
Neadevăruri spuse despre Allah I_icon_minitimeMier Ian 28, 2015 5:05 pm Scris de Admin

» Taqwa - Evlavia
Neadevăruri spuse despre Allah I_icon_minitimeDum Ian 18, 2015 6:38 pm Scris de nargis b

» Ruga tainica a celor care nadajduiesc
Neadevăruri spuse despre Allah I_icon_minitimeMier Ian 07, 2015 11:34 pm Scris de nargis b

» Ruga tainuita a celor ce se caiesc
Neadevăruri spuse despre Allah I_icon_minitimeLun Ian 05, 2015 3:01 am Scris de nargis b

» Obiecţii ȋmpotriva credinţei ȋn dreptatea divină – Partea a II-a
Neadevăruri spuse despre Allah I_icon_minitimeLun Ian 05, 2015 2:04 am Scris de nargis b

» Norme pentru atingerea perfectiunii spirituale
Neadevăruri spuse despre Allah I_icon_minitimeMier Dec 31, 2014 7:47 am Scris de nargis b

» Ruga rostita in taina de cei care se plang
Neadevăruri spuse despre Allah I_icon_minitimeMier Dec 31, 2014 5:26 am Scris de nargis b

» Sunt dezastrele manifestarea dreptatii sau milei lui Allah?
Neadevăruri spuse despre Allah I_icon_minitimeSam Dec 27, 2014 3:23 am Scris de nargis b

» Calea de mijloc - Amr bainal amrain
Neadevăruri spuse despre Allah I_icon_minitimeLun Dec 08, 2014 12:15 am Scris de nargis b

» Scoala shiita versus Ashairah si Mutazilah
Neadevăruri spuse despre Allah I_icon_minitimeLun Noi 24, 2014 1:03 am Scris de nargis b

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Aprilie 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
CalendarCalendar
geomap

hit counters
Bloguri dragi mie
Noul Musulman
Blogu'lu'Yusuf
Hadisuri
Familia İslamica
Coranul Tradat
İslam Romanesc
Gradinile Credincioşilor
Dumnezeu ın Coran
Subiectele cele mai active
TRADITIA PROFETULUI
Versetul zilei
SA NE CUNOASTEM!
SUBIECTE LA CARE TREBUIE SA MEDITEZI
SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA VAL
Istoria Convertirii Mele...
Lectii despre Ramadan - Sheikh Assim L. Al Hakeem
BINE ATI VENIT!
DUA PENTRU FIECARE ZI DIN LUNA RAMADAN
INTREBARI & RASPUNSURI
facebook
Forumul Despre Islam

Creează-ți o insignă
Cei care creeaza cel mai des subiecte noi
Noor İslam
Neadevăruri spuse despre Allah Vote_lcapNeadevăruri spuse despre Allah Voting_barNeadevăruri spuse despre Allah Vote_rcap 
Admin
Neadevăruri spuse despre Allah Vote_lcapNeadevăruri spuse despre Allah Voting_barNeadevăruri spuse despre Allah Vote_rcap 
ahmed yusuf
Neadevăruri spuse despre Allah Vote_lcapNeadevăruri spuse despre Allah Voting_barNeadevăruri spuse despre Allah Vote_rcap 
nargis b
Neadevăruri spuse despre Allah Vote_lcapNeadevăruri spuse despre Allah Voting_barNeadevăruri spuse despre Allah Vote_rcap 
io@n@
Neadevăruri spuse despre Allah Vote_lcapNeadevăruri spuse despre Allah Voting_barNeadevăruri spuse despre Allah Vote_rcap 
Corina
Neadevăruri spuse despre Allah Vote_lcapNeadevăruri spuse despre Allah Voting_barNeadevăruri spuse despre Allah Vote_rcap 
ilayda
Neadevăruri spuse despre Allah Vote_lcapNeadevăruri spuse despre Allah Voting_barNeadevăruri spuse despre Allah Vote_rcap 
Noor
Neadevăruri spuse despre Allah Vote_lcapNeadevăruri spuse despre Allah Voting_barNeadevăruri spuse despre Allah Vote_rcap 
Selma Nuran
Neadevăruri spuse despre Allah Vote_lcapNeadevăruri spuse despre Allah Voting_barNeadevăruri spuse despre Allah Vote_rcap 
Umm Adam
Neadevăruri spuse despre Allah Vote_lcapNeadevăruri spuse despre Allah Voting_barNeadevăruri spuse despre Allah Vote_rcap 
VIZITATORI
Neadevăruri spuse despre Allah Labels=0

 

 Neadevăruri spuse despre Allah

In jos 
AutorMesaj
Noor İslam
Admin
Admin
Noor İslam


Mesaje : 551
Data de inscriere : 22/04/2010
Varsta : 42
Localizare : Turcia

Neadevăruri spuse despre Allah Empty
MesajSubiect: Neadevăruri spuse despre Allah   Neadevăruri spuse despre Allah I_icon_minitimeVin Mar 04, 2011 4:12 pm

Neadevăruri spuse despre Allah


Cine este mai nedrept decât cel care născoceşte o minciună despre Allah Subhanuhu Wa Ta’Ala şi socoate semnele Sale minciuni? Nelegiuiţii nu vor fi fericiţi.

Cei care născocesc o minciună despre Allah nu vor fi fericiţi. Vor avea o bucurie pe această lume, apoi la El va fi întoarcerea lor, şi atunci îi va face să guste osânda cea aprigă a ceea ce tăgăduiau.

Cine este mai nedrept decât cel care născoceşte o minciună despre Dumnezeu? Când nedrepţii vor fi înfăţişaţi înaintea Domnului lor, martorii vor spune: “Aceştia sunt cei care l-au hulit pe Domnul lor.” Oare blestemul lui Dumnezeu nu va cădea asupra nedrepţilor şi asupra rătăcitorilor de la calea lui Dumnezeu? Cine este mai nedrept decât cel care născoceşte o minciună asupra lui Dumnezeu şi socoate semnele Sale minciuni? Cei nedrepţi nu vor avea fericire.

Pe cei care nu cred în semnele lui Dumnezeu, Dumnezeu nu îi călăuzeşte şi vor avea osândă dureroasă.

Nu spuneţi după minciuna rostită de limbile voastre: “Acesta este îngăduit! Acesta este oprit!” ca să născociţi minciuni asupra lui Dumnezeu. Cei care născocesc minciuni asupra lui Dumnezeu nu vor fi fericiţi, ci vor avea doar puţină bucurie vremelnică, iar apoi o dureroasă osândă.

Cine este mai nedrept decât cel care născoceşte o minciună asupra lui Dumnezeu ori cel care socoate minciună Adevărul după ce i-a venit? Nu este oare în Gheena un loc de şedere pentru tăgăduitori?

A fost pogorâtă asupra noastră Cartea întru Adevăr ca să ne închinăm lui Dumnezeu, curat Lui în credinţă.

Nu este oare pentru Dumnezeu credinţa curată? Cei care îşi iau oblăduitori în locul Lui spun: “Noi nu ne închinăm lor decât ca ei să ne apropie de Dumnezeu!” Dumnezeu îi va judeca pentru ceea ce se învrăjbeau. Dumnezeu nu îl călăuzeşte pe cel care este mincinos, tăgăduitor.

Cine este mai nedrept decât cel care Îl huleşte pe Dumnezeu şi scoate Adevărul minciună când vine la el? Oare în Gheena nu este un sălaş pentru tăgăduitori?

Îi vom vedea, în Ziua Învierii, pe cei care l-au hulit pe Dumnezeu, cu chipurile înegrite. Nu este Gheena un sălaş al trufaşilor? Gheena va fi în spatele lor. Ceea ce au agonisit nu le va sluji la nimic şi nici oblăduitorii pe care şi i-au luat în afara lui Dumnezeu şi vor avea parte de o mare osândă.

Dumnezeu nu iartă să-i fie alăturaţi alţii, însă El iartă cui voieşte păcate mai puţin grele decât acesta. Cel care Îi alătură lui Dumnezeu pe alţii, săvârşeşte un păcat cumplit.

Vai clevetitorului păcătos! El ascultă versetele lui Dumnezeu recitându-i-se, însă stă îngâmfat de parcă nici nu le-ar fi auzit. Vesteşte-i o dureroasă osândă! Când cunoaşte din semnele Noastre, le ia în zeflemea. Aceştia sunt cei care vor avea o osândă umilitoare.

Îi vezi pe cei care umblă cu făţărnicii? Ei spun fraţilor lor dintre oamenii Cărţii care tăgăduiesc: “Dacă veţi fi prigoniţi, vom pleca cu voi. Nu vom da ascultare nimănui cu privire la voi! Dacă sunteţi atacaţi, vă vom veni în ajutor.” Dumnezeu este Martor că ei mint.
Dacă Oamenii Cărţii sunt prigoniţi, făţarnicii nu vor pleca cu ei. Dacă sunt atacaţi, ei nu le vor veni în ajutor şi chiar dacă le-ar veni în ajutor, vor întoarce spatele atât de repede încât nu vor mai putea fi nici ei ajutaţi.

Sus In jos
http://www.muslimsromania.blogspot.com
 
Neadevăruri spuse despre Allah
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Să-i învăţăm pe copii despre “epoca fericită” şi despre trimisul lui Allah
» Sami Yusuf Hasbi Rabbi Allah o Allah
» Despre Droguri şi Fumat

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: RELIGIA ISLAM :: GENERALITATI DESPRE RELIGIA ISLAMICA-
Mergi direct la: