Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Conectare
Utilizator:
Parola:
Conectare automată: 
:: Mi-am uitat parola
Subiecte similare
Top postatori
Noor İslam
SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL Vote_lcapSCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL Voting_barSCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL Vote_rcap 
Admin
SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL Vote_lcapSCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL Voting_barSCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL Vote_rcap 
ascary
SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL Vote_lcapSCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL Voting_barSCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL Vote_rcap 
ahmed yusuf
SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL Vote_lcapSCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL Voting_barSCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL Vote_rcap 
Corina
SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL Vote_lcapSCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL Voting_barSCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL Vote_rcap 
nargis b
SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL Vote_lcapSCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL Voting_barSCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL Vote_rcap 
io@n@
SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL Vote_lcapSCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL Voting_barSCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL Vote_rcap 
jadhha
SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL Vote_lcapSCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL Voting_barSCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL Vote_rcap 
Miss Surya
SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL Vote_lcapSCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL Voting_barSCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL Vote_rcap 
Selma Nuran
SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL Vote_lcapSCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL Voting_barSCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL Vote_rcap 
Ultimele subiecte
» Ruga rostita in taina de cei necajiti
SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL I_icon_minitimeLun Iul 27, 2015 5:01 am Scris de nargis b

» Ruga pentru intampinarea lunii Ramadhan
SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL I_icon_minitimeVin Iun 19, 2015 1:50 am Scris de nargis b

» Munca asidua si darnicia
SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL I_icon_minitimeDum Mar 15, 2015 4:02 am Scris de nargis b

» Mai intai pentru aproape si apoi pentru sine
SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL I_icon_minitimeSam Mar 14, 2015 11:02 pm Scris de nargis b

» Imamul Hussein (as) - Scurta descriere si analiza
SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL I_icon_minitimeLun Mar 09, 2015 3:03 pm Scris de Admin

» Viata Imamului Hasan (as)
SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL I_icon_minitimeMar Mar 03, 2015 6:44 pm Scris de Admin

» Viata Fatimei Al Zahraa (as)
SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL I_icon_minitimeJoi Feb 26, 2015 6:45 pm Scris de Admin

» Imamul Ali (as) - Viata sa
SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL I_icon_minitimeMar Feb 24, 2015 5:28 pm Scris de Admin

»  Profetul Muhammad (salla Allah alayhi wa alih wa salam)
SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL I_icon_minitimeLun Feb 23, 2015 5:03 pm Scris de Admin

» Perioada sarcinii
SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL I_icon_minitimeLun Feb 23, 2015 12:36 am Scris de nargis b

» Oare unde sunt si ce mai fac revertitii?
SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL I_icon_minitimeMier Ian 28, 2015 5:05 pm Scris de Admin

» Taqwa - Evlavia
SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL I_icon_minitimeDum Ian 18, 2015 6:38 pm Scris de nargis b

» Ruga tainica a celor care nadajduiesc
SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL I_icon_minitimeMier Ian 07, 2015 11:34 pm Scris de nargis b

» Ruga tainuita a celor ce se caiesc
SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL I_icon_minitimeLun Ian 05, 2015 3:01 am Scris de nargis b

» Obiecţii ȋmpotriva credinţei ȋn dreptatea divină – Partea a II-a
SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL I_icon_minitimeLun Ian 05, 2015 2:04 am Scris de nargis b

» Norme pentru atingerea perfectiunii spirituale
SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL I_icon_minitimeMier Dec 31, 2014 7:47 am Scris de nargis b

» Ruga rostita in taina de cei care se plang
SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL I_icon_minitimeMier Dec 31, 2014 5:26 am Scris de nargis b

» Sunt dezastrele manifestarea dreptatii sau milei lui Allah?
SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL I_icon_minitimeSam Dec 27, 2014 3:23 am Scris de nargis b

» Calea de mijloc - Amr bainal amrain
SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL I_icon_minitimeLun Dec 08, 2014 12:15 am Scris de nargis b

» Scoala shiita versus Ashairah si Mutazilah
SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL I_icon_minitimeLun Noi 24, 2014 1:03 am Scris de nargis b

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Martie 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
CalendarCalendar
geomap

hit counters
Bloguri dragi mie
Noul Musulman
Blogu'lu'Yusuf
Hadisuri
Familia İslamica
Coranul Tradat
İslam Romanesc
Gradinile Credincioşilor
Dumnezeu ın Coran
Subiectele cele mai active
TRADITIA PROFETULUI
Versetul zilei
SA NE CUNOASTEM!
SUBIECTE LA CARE TREBUIE SA MEDITEZI
SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA VAL
Istoria Convertirii Mele...
Lectii despre Ramadan - Sheikh Assim L. Al Hakeem
BINE ATI VENIT!
DUA PENTRU FIECARE ZI DIN LUNA RAMADAN
INTREBARI & RASPUNSURI
facebook
Forumul Despre Islam

Creează-ți o insignă
Cei care creeaza cel mai des subiecte noi
Noor İslam
SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL Vote_lcapSCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL Voting_barSCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL Vote_rcap 
Admin
SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL Vote_lcapSCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL Voting_barSCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL Vote_rcap 
ahmed yusuf
SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL Vote_lcapSCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL Voting_barSCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL Vote_rcap 
nargis b
SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL Vote_lcapSCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL Voting_barSCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL Vote_rcap 
io@n@
SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL Vote_lcapSCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL Voting_barSCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL Vote_rcap 
Corina
SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL Vote_lcapSCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL Voting_barSCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL Vote_rcap 
ilayda
SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL Vote_lcapSCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL Voting_barSCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL Vote_rcap 
Noor
SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL Vote_lcapSCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL Voting_barSCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL Vote_rcap 
Selma Nuran
SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL Vote_lcapSCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL Voting_barSCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL Vote_rcap 
Umm Adam
SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL Vote_lcapSCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL Voting_barSCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL Vote_rcap 
VIZITATORI
SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL Labels=0

 

 SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA VAL

In jos 
+5
Admin
Corina
io@n@
Miss Surya
Noor İslam
9 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Noor İslam
Admin
Admin
Noor İslam


Mesaje : 551
Data de inscriere : 22/04/2010
Varsta : 41
Localizare : Turcia

SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL Empty
MesajSubiect: SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA VAL   SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL I_icon_minitimeMier Apr 28, 2010 6:49 pm

PENTRU CELE CARE NU POARTA VAL, SCUZELE Şİ RASPUNSURİLE LOR.

1.M-aş fi acoperit, dar am nevoie pentru a fi convinsa.
IN QORAN SANT SUFİCİENTE Şİ STABİLİTE ANUMİTE DİSPOZİTİİ PTR A TE CONVİNGE.



2.Ar trebui sa ma acopar, dar mai ıntai am sa ma gandesc la viitorul meu.
Şİ MOARTEA ESTE VİİTORUL TAU, TE-Aİ GANDİT LA EA?

3.Allah ma iubeşte şi cu capul descoperit.
DAR VA SPUNE: PACATOS SLUJİTOR.

4.Port val, dar familia mea pentru şcoala vrea sa ımi desopere capul.
FAMİLİA TA NU TE VOR PUTEA SALVA DİN FLACARİLE YADULUİ.

5.Cat sintem tineri nu e nevoie sa ne acoperim, cand vom imbatrani İnshAllah.
Aİ GARANTİA CA MAİNE VEİ MURİ SAU VEİ TRAİ ?

6.Deoarece ştiu ca nu voi ramane pretutindeni acoperita, nu ma gandesc sa ma acopar.
MAİ INTAİ ACOPERATEİ, DUPA AİA TE MAİ GANDEŞTİ.

7.Nu este important sa te acoperi pe cap, İmportant este sa ai inima curata.
DACA Aİ İNİMA CURATA, ASTA NU IMPİEDİCA SA NU FACİ PACATE.

8. Cand ma voi casatori, atunci voi purta val.
Aİ GARANTİA CA TE VEİ CASATORİ ?

9.Datorita frumosetii mele, nu am vrut sa ımi acopar capul.
CE FRUMOS AR Fİ DACA FRUMUSETEA TA İAİ Fİ ARATAT-O DOAR SOTULUİ TAU.

10.Cat timp nu ies din religia İslam, ca sa ımi deschid capul nu exista nici o problema.
NE İEŞİ DİN RELİGİE, DAR EŞTİ PACATOASA.

11. Eu nu sant ınca pregatita pentru a purta val.
CAND VEİ MURİ, ATUNCİ VEİ Fİ PREGATİTA ?

12. Am ıncercat, dar parca ma sufoc.
DAR AR TREBUİ SA Şİ CREZİ.

13. Nu sant destul de exemple de purtarea valului.
ACOPERATE TU, SA Fİİ TU EXEMPLU PENTRU ELE.


Meryem
Sus In jos
http://www.muslimsromania.blogspot.com
Miss Surya

Miss Surya


Mesaje : 27
Data de inscriere : 26/08/2010

SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL Empty
MesajSubiect: Re: SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA VAL   SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL I_icon_minitimeJoi Aug 26, 2010 3:29 am

1.M-aş fi acoperit, dar am nevoie pentru a fi convinsa.
IN QORAN SANT SUFİCİENTE Şİ STABİLİTE ANUMİTE DİSPOZİTİİ PTR A TE CONVİNGE.

da sunt ....dar nu OBLIGATORII....eu port val decat in syria iar in romania la diferite activitati musulmane sesiuni photo si kestii de imagine .... nu duceti la extrem totul.....


2.Ar trebui sa ma acopar, dar mai ıntai am sa ma gandesc la viitorul meu.
Şİ MOARTEA ESTE VİİTORUL TAU, TE-Aİ GANDİT LA EA?

cand faci o alegere de genul Hijabului...e greu sa dai inapoi asa ca cele care stiu ca nu sunt in stare sa respecte ceea ce implica ceritnele unui hijab nu il poarta...corect?

3.Allah ma iubeşte şi cu capul descoperit.
DAR VA SPUNE: PACATOS SLUJİTOR

da va spune...pana cand vei pune Hijabul....te vei curata prin post vei face pelerinajul si Allah va sti dc am luat hotararea si ca ne caim.


4.Port val, dar familia mea pentru şcoala vrea sa ımi desopere capul.
FAMİLİA TA NU TE VOR PUTEA SALVA DİN FLACARİLE YADULUİ.

da , familia nu va putea salva dar niciunul din voi nu a mers la scoala cu val asa este? dci nu stiti ce implica asta.Allah stie el mai bine si are grija


5.Cat sintem tineri nu e nevoie sa ne acoperim, cand vom imbatrani İnshAllah.
Aİ GARANTİA CA MAİNE VEİ MURİ SAU VEİ TRAİ ?

nu, nu are nimeni garantia asta.....numai ca hamdulillah Allah este atotvazator si atoatestiutor incats a evalueze si sa cantareasca lucrurile....o femeie care nu poarta hijab cel mai probabil va fae asta cand se va crede in stare si va fi demna de hijab.

6.Deoarece ştiu ca nu voi ramane pretutindeni acoperita, nu ma gandesc sa ma acopar.
MAİ INTAİ ACOPERATEİ, DUPA AİA TE MAİ GANDEŞTİ.

eu ma acopar in syria iar aici nu....decat cu anumite motive aeroport ...evenimente islamice etc.... fiindca aici nu imi permite nici scoala nici mediul etc...asta nu ma face sa ma simt frustrata sau ceva...numi rapeste credinta cu nimic.

7.Nu este important sa te acoperi pe cap, İmportant este sa ai inima curata.
DACA Aİ İNİMA CURATA, ASTA NU IMPİEDİCA SA NU FACİ PACATE.

improtant este sa ne acoperim insa nu OBLIGATORIU. Allah stie mai bine el daca ai sau nu inima curata fara parerea altor evaluatori secundari fireste.

8. Cand ma voi casatori, atunci voi purta val.
Aİ GARANTİA CA TE VEİ CASATORİ ?

si eu cnd ma voi casatori voi purta Hijab definitiv...fiindca voi avea alt statut alte ganduri , conceptii ...alte viziuni asupra comprotamentului demn de un hijab....

9.Datorita frumosetii mele, nu am vrut sa ımi acopar capul.
CE FRUMOS AR Fİ DACA FRUMUSETEA TA İAİ Fİ ARATAT-O DOAR SOTULUİ TAU.

si eu sunt superba...si divina cu Hijab.... de 983589376587 ori mai frumoasa acoperita....as ptuea sal port dar nu sunt intru totul capabila sa ma skimb aici in romania.

10.Cat timp nu ies din religia İslam, ca sa ımi deschid capul nu exista nici o problema.
NE İEŞİ DİN RELİGİE, DAR EŞTİ PACATOASA.

da....pana la urma ne indreptam asa-i? mai ales daca cititi mai sus

11. Eu nu sant ınca pregatita pentru a purta val.
CAND VEİ MURİ, ATUNCİ VEİ Fİ PREGATİTA ?

ei bine eu in romania nu sunt rpegatita sa port val ...da nu sunt... fiindca oamenii ignoranti, mediul si toate cele nu-mi permit sa fiu cumpatata in ceea ce ii priveste.... si ar trebui sa skimb multe lucruri ca sa port definitiv.si inca NU SUNT PREGATITA.

12. Am ıncercat, dar parca ma sufoc.
DAR AR TREBUİ SA Şİ CREZİ.

asta n-am mai auzit pana acum...lol

13. Nu sant destul de exemple de purtarea valului.
ACOPERATE TU, SA Fİİ TU EXEMPLU PENTRU ELE.

dc sa se acopere cineva doar pt a fi un exemplu?
Sus In jos
Noor İslam
Admin
Admin
Noor İslam


Mesaje : 551
Data de inscriere : 22/04/2010
Varsta : 41
Localizare : Turcia

SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL Empty
MesajSubiect: Re: SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA VAL   SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL I_icon_minitimeJoi Aug 26, 2010 4:10 am

Allah a ordinat numai binele pentru noi si a interzis efectuarea oricarei actiuni care ne aduce vreun rau. Nu ştiu daca ma ıntelegi, dar Allah obliga femeia musulmana sa poarte hijab cand iese din siguranta casei sale si cand se afla in prezenta barbatilor straini.

Te supui comandamentului Domnului tau cand porti hijab’ul si poti astepta o recompansa mare in schimb.


‘’Rasplata lor de la Domnul lor sunt Gradinile Edenului, pe sub care curg paraie,si in ele vor petrce versnic, caci Allah este multumit de ei,iar ei sunt multumiti de El.Acesta va fi pentru cel care se teme de Domnul sau!’’ [Suratul-Bayyinah 98]

Surioara şi ın Sfantul Coran, ın sura Al Nur versetul 31 scrie :
Spune credincioaselor: să-şi plece privirile, să-şi păzească ruşinea să nu-şi dea la iveală frumuseţea în afară de ceea ce apare, să-şi pună văluri peste piept, să nu-şi descopere frumuseţea decât bărbaţilor lor, ori taţilor lor, ori taţilor bărbaţilor lor, ori fiilor lor, ori fiilor bărbaţilor lor, ori fraţilor lor, ori fiilor fraţilor lor, ori fiilor surorilor lor, ori servitoarelor lor şi celor stăpânite de dreapta lor ori servitorilor lipsiţi de dorinţe, ori băieţilor care nu au cunoscut încă goliciunea femeilor, şi să nu bată din picioare, ca să se ştie, ce ascund din frumuseţea lor. O, voi cei ce credeţi! Întoarceţi-vă cu toţii către Dumnezeu. Poate veţi fi fericiţi!
Nici barbatii nu te privesc cu senzualitate, nu se aproprie de tine intr-un mod senzual, si nici macar nu isi permit sa folossca cuvinte senzuale cand vorbesc cu tine.
Din contra, acel barbat simte o mare stima pentru tine si nu insista cu privirea.


Ultima editare efectuata de catre Meryem in Joi Aug 26, 2010 4:14 am, editata de 3 ori
Sus In jos
http://www.muslimsromania.blogspot.com
io@n@
MODERATOR
MODERATOR
io@n@


Mesaje : 50
Data de inscriere : 26/07/2010
Varsta : 35
Localizare : Bacau/Iasi

SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL Empty
MesajSubiect: Re: SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA VAL   SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL I_icon_minitimeJoi Aug 26, 2010 4:11 am

Eu in port val la scoala si pe strada...singurul impediment sunt parintii care nu imi accepta decizia...Oamenii au in majoritate o atitudine pozitiva daca stii sa le explici ce e cu hijabul. Acestea nu sunt scuze..Dar Allah Alim...
Sus In jos
Miss Surya

Miss Surya


Mesaje : 27
Data de inscriere : 26/08/2010

SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL Empty
MesajSubiect: Re: SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA VAL   SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL I_icon_minitimeJoi Aug 26, 2010 4:22 am

sora sti araba?
daca da deskide Qu'ranul tau si da citat unde scrie OBLIGATORIU.atata vreau
in plus eu nu ma pot stapani asa usor daca cineva se leaga de mine de hijabul meu sau religia mea...la scoala sunt facuta terorista sau mai stiu eu ce....si le dau eu niste raspunsuri de nu le pot duce...oamenii ca ei nu merita nimic...nicio atentie din partea nimanui....sunt niste ignoranti care nusi respecta religia.ca vezi doamen sutn sirianca si ca eu si tatal meu suntem niste teroristi sic a sa ne intoarcem d eunde am venit...nar enimeni dreptul sa ne izgoneasca...cu atat mai putinc a ei nu reprezinta nicio autoritate nici morala nici nimic....
Sus In jos
io@n@
MODERATOR
MODERATOR
io@n@


Mesaje : 50
Data de inscriere : 26/07/2010
Varsta : 35
Localizare : Bacau/Iasi

SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL Empty
MesajSubiect: Re: SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA VAL   SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL I_icon_minitimeJoi Aug 26, 2010 4:28 am

Pe mine m-au facut tradatoare, ca l-am vandut pe Hristos si tot asa..sunt ignoranti, sunt si care te asculta daca le explici intr-un mod cat mai frumos si chiar ajung sa fie interesati de islam. Religia ta te invata sa vorbesti frumos cu oamenii Cartii, si daca ei tot nu inteleg sa ii ignori. Nu asa creezi o imagine pozitiva despre musulmani si islam.
Cat despre hijab ti s-a adus aici argument si pe un alt forum la fel si stii bine la ce forum ma refer. Nu stiu pe cine vrei tu sa convingi ca hijabul nu e obligatoriu, pe noi sau pe tine??? Esti prima musulmana pe care o aud ca hijabul nu e obligatoriu..cunosc si araboaice care nu poarta, dar nu sustin ca nu e obligtoriu, isi asuma "vina" de a nu purta.
Sus In jos
Miss Surya

Miss Surya


Mesaje : 27
Data de inscriere : 26/08/2010

SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL Empty
MesajSubiect: Re: SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA VAL   SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL I_icon_minitimeJoi Aug 26, 2010 4:34 am

nu ma simt frustrata si nici aiurea ca nu port hijab:)) imi asum ceea ce fac numai ca dumneata nu stii suficienta araba pt a imi arata in QU'RANUL meu ca scrie OBLIGATORIU. dci......
da stiu care forum ....dumneata esti eu ioana nush cum care se contrazicea aiurea:-??
ce sa zic....poarta dumneata hijab si lasama pe mine in legea mea o SIRIANCA pacatoasa sa imi promovez religia si tara altfel:-??
Sus In jos
Corina

Corina


Mesaje : 84
Data de inscriere : 30/10/2009
Varsta : 50
Localizare : Cairo, Egypt

SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL Empty
MesajSubiect: Re: SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA VAL   SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL I_icon_minitimeJoi Aug 26, 2010 4:47 am

Assalam Alaykum,

Sora Surya, cum adica porti hijab-ul numai la evenimente islamice, in fotografii, asa ca chestie de imagine?
Am vazut ca Meryem a explicat destul de bine ca hijab-ul este obligatoriu. Daca in fata evidentei Qur'anului spui ca nu este, atunci este inutil sa-ti mai aducem si alte argumente. Cine nu vrea sa inteleaga, nu intelege.
Aaa, ca nu vrei tu sa porti hijab, ca nu te aranjeaza, asta este altceva! Dar, te rog frumos, nu veni cu pareri din astea individuale , ca tu crezi ca in Islam hijabul nu e obligatoriu. Credintele personale, bazate pe sentimente proprii nu sunt luate in calcul in Islam.
Si inca ceva, pe acest forum se vorbeste in termeni de respect. Nu mi-au placut multe din aluziile strecurate de tine, sora Surya aici. Te rog sa te abtii, suntem in Ramadan si toti avem nevoie de liniste sufleteasca sa -L adoram pe Allah asa cum se cuvine. Subiectul se inchide aici, te rog frumos.
Sus In jos
Noor İslam
Admin
Admin
Noor İslam


Mesaje : 551
Data de inscriere : 22/04/2010
Varsta : 41
Localizare : Turcia

SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL Empty
MesajSubiect: Re: SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA VAL   SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL I_icon_minitimeJoi Aug 26, 2010 4:48 am

Uite, deoarece este Ramadan, ıncerc sa ıti raspund calm.

In Versetul Al-Ahzâb scrie clar unde Allah a poruncit profetului ca sotiile şi fiicele sale sa fie acoperite, şi chiar şi toate femeile credincioase:

[33:59]
O, Profetule! Spune-le soţiilor tale, fiicelor tale şi femeilor credincioşilor să se acopere bine cu gilbaburile lor, căci numai aşa vor fi recunoscute şi nu vor fi necăjite. Dumnezeu este Iertător, Milostiv.
Sus In jos
http://www.muslimsromania.blogspot.com
io@n@
MODERATOR
MODERATOR
io@n@


Mesaje : 50
Data de inscriere : 26/07/2010
Varsta : 35
Localizare : Bacau/Iasi

SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL Empty
MesajSubiect: Re: SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA VAL   SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL I_icon_minitimeJoi Aug 26, 2010 4:49 am

Eu nu inteleg un lucru...alta ocupatie mai buna nu ai de cat sa infectezi forumuri cu ideile tale "islamice"? nu vrei sa porti hijab, treaba ta foarte bine, dar nu veni sa ne inveti islam. islamul e cea mai logica doctrina religioasa. daca ti-ai folosi putin capusorul ala ti-ai da singura seama de ce hijabul este obligatoriu pt tine ca femeie musulmana.

"O, Profetule! Spune-le soţiilor tale, fiicelor tale şi femeilor credincioşilor să se acopere bine cu gilbaburile lor, căci numai aşa vor fi recunoscute şi nu vor fi necăjite. Dumnezeu este Iertător, Milostiv."

Asa si porcul e interzis, dar daca nu ai ce manca, mananci si porc sa nu mori de foame...hijabul nu vine sa ti-l indese nimeni pe cap, dar e datoria ta ca musulmana sa te acoperi, sa nu iti arati frumusetea, sa te deosebesti de celelalte femei, mai ales din perioada ignorantei..

تنوعت الدلائل من آيات القرآن الكريم في سورتي النور والأحزاب على فرضية الحجاب فرضا مؤبدا عاما لجميع نساء المؤمنين ، وهي على الآتي

الدليل الأول : قوله تعالى : ( وقرن في بيوتكن ) :

قال الله ــ تعالى ــ ( يا نساء النبي لستن كأحد من النساء إن اتقيتن فلا تخضعن بالقول فيطمع الذي في قلبه مرض و قلن قولا معروقا . وقرن في بيوتكن ولا تبرجن تبرج الجاهلية الأولى وأقمن الصلاة وآتين الزكاة وأطعن الله ورسوله إنما يريد الله ليذهب عنكم الرجس أهل البيت ويطهركم تطهيرا) الاحزاب 32-33
Sus In jos
Miss Surya

Miss Surya


Mesaje : 27
Data de inscriere : 26/08/2010

SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL Empty
MesajSubiect: Re: SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA VAL   SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL I_icon_minitimeJoi Aug 26, 2010 4:56 am

/:)sunt atatia musulmani care consuma porc....si la noi in tara sunt produse din porc....nu asha multe dar se gasesc.... dat fiind faptul ca sunt musulmani care consuma....;) nu consum asa ceva pt ca este interzis...
frumusetea oricum mio arat si daca am si daca nu am hijab:-?? si chiar ma deosebesc...ma consider destul de norocoasa si fizic si psihic:>
in plus stiu care imi e datoria de musulmanca...numai ca acum nu o pot indeplini ;) o sa vina vremea cand o sa pun hijab...dar lipsa hijabului nu ma impiedica sa tin post sa cred in Allah sau ce tot indrugi dumneata acolo.dumneata te-ai convertit in necunostiinta de cauza.
Sus In jos
Miss Surya

Miss Surya


Mesaje : 27
Data de inscriere : 26/08/2010

SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL Empty
MesajSubiect: Re: SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA VAL   SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL I_icon_minitimeJoi Aug 26, 2010 4:59 am

pai da...nu moi duce la evenimente islamice sau la aeroport sau mai stiu eu ce fara hijab...am zis in syria il port mereu si sunt f fcredincioasa...aici nu e tocmai asa.... dci nu vad ce e de condamnat...nu eu am o parere proprie voi aveti o imagine proprie despre QU'RAN si islam/
Sus In jos
io@n@
MODERATOR
MODERATOR
io@n@


Mesaje : 50
Data de inscriere : 26/07/2010
Varsta : 35
Localizare : Bacau/Iasi

SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL Empty
MesajSubiect: Re: SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA VAL   SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL I_icon_minitimeJoi Aug 26, 2010 5:00 am

In primul rand nu te-ai tras de sireturi cu mine sa ma iei cu dumneata, iar in al 2-lea rand nu vii tu sa-mi spui cum m-am convertit ok?? Nu ai tu de unde sa stii cat timp am studiat islam inainte de a ma converti. Indeplineste-ti ce datorii vrei tu si cand vrei tu, dar nu veni sa ne inveti pe noi islam...exista altii mai in masura decat tine care sa ne invete...oameni care islam au invatat si practicat toata viata, oameni cu studii de specialitate in islam, facute acolo la voi! ;)
Sus In jos
io@n@
MODERATOR
MODERATOR
io@n@


Mesaje : 50
Data de inscriere : 26/07/2010
Varsta : 35
Localizare : Bacau/Iasi

SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL Empty
MesajSubiect: Re: SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA VAL   SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL I_icon_minitimeJoi Aug 26, 2010 5:03 am

Ah sau tu esti mai documentata in islam decat toti scolarii si toti sheicii toti imamii de la Muhammad saws incoace nu?
Sus In jos
Noor İslam
Admin
Admin
Noor İslam


Mesaje : 551
Data de inscriere : 22/04/2010
Varsta : 41
Localizare : Turcia

SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL Empty
MesajSubiect: Re: SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA VAL   SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL I_icon_minitimeJoi Aug 26, 2010 5:08 am

Suria, -primul advertisment- daca nu ıncetezi cu acest subiect defaimator la adresa cerintelor religiei islamice, vei primi 2 saptamani suspendare.
In aceasta perioada nu vei putea accesa forumul spre a posta subiecte incendiare
Sus In jos
http://www.muslimsromania.blogspot.com
Miss Surya

Miss Surya


Mesaje : 27
Data de inscriere : 26/08/2010

SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL Empty
MesajSubiect: Re: SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA VAL   SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL I_icon_minitimeJoi Aug 26, 2010 5:10 am

oi fi cu mult in varsta ca sa ma adresez altfel?
ma adresez cum se cuvine desigur;)
si in al doilea rand chiar nu ash vrea sa ma trag de sireturi cu dumneata vreodata...
nici tu nai de udne sa sti despre mine ca persoana despre credinta mea despre Islam nu ai cum sa sti totul drept dovada ca faci afirmatii neadevarate si interpretezi cuvintele lui Allah si ale Profetului dupa bunul tau plac.

si da sunt ff documentata asta e clar.sunt musulmanca din nastere am facut atata religie la scoala cat no sa faci dumneata in 99284893556 ani.
Sus In jos
Miss Surya

Miss Surya


Mesaje : 27
Data de inscriere : 26/08/2010

SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL Empty
MesajSubiect: Re: SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA VAL   SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL I_icon_minitimeJoi Aug 26, 2010 5:11 am

extraordinar!!!
porimesc avertizare pt ca exprim o opinie? credeamc a vreti sa aveti contact si cu alte pareri nus a va limitati la atat
Sus In jos
io@n@
MODERATOR
MODERATOR
io@n@


Mesaje : 50
Data de inscriere : 26/07/2010
Varsta : 35
Localizare : Bacau/Iasi

SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL Empty
MesajSubiect: Re: SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA VAL   SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL I_icon_minitimeJoi Aug 26, 2010 5:20 am

"Eh lasa acuma nu pot hijab da tin post si fac pelerinaj si ma iarta Allah oricum...nu conteaza ca eu sunt foarte constienta ca ce fac eu e pacat si nu trebuie sa procedez asa, el oricum ma iarta...si oricum nu e obligatoriu, nu scrie cuvantul OBLIGATORIU in Quran, deci pot sa nu-l port pana ma marit...dupa aia tre sa-l port ca altfel face urat barbatu ca ii fac de rusine onoarea...Si normal doar traiesc cu barbatu nu cu Allah, pe el trebuie sa-l ascult.."

Cu asta cred ca am zis tot...nu suntem asa nestiutoare in privinta diverselor mentalitati de acolo...oricum, confratilor tai sirieni care ti-au vazut postarile le e rusine cu tine, ca sanu mai zic de restul fratilor tai arabi...palestinienii te iubesc enorm si toti te sustin sa fii MANDRA CA ESTI SIRIANCA! ;)
Sus In jos
Noor İslam
Admin
Admin
Noor İslam


Mesaje : 551
Data de inscriere : 22/04/2010
Varsta : 41
Localizare : Turcia

SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL Empty
MesajSubiect: Re: SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA VAL   SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL I_icon_minitimeJoi Aug 26, 2010 5:21 am

Utilizatorului Surya i-a fost suspendat contul pe Forumul Despre Islam pe o perioada de 15 zile.
Motivul -- folosirea unui limbaj inadecvat unui forum islamic, precum si exprimarea unor opinii personale ce contravin credintei islamice.
Sus In jos
http://www.muslimsromania.blogspot.com
Admin
Admin
Admin
Admin


Mesaje : 426
Data de inscriere : 08/10/2009
Varsta : 53
Localizare : Bucuresti

SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL Empty
MesajSubiect: Re: SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA VAL   SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL I_icon_minitimeVin Aug 27, 2010 2:14 am

بسم الله الرحمن الرحيم


Assalam aleikum!


Miss Surya, acesta este forumul meu, si eu doresc sa fie un forum islamic.Mizeriile pe care le-ai postat nu isi au locul pe acest forum.Du-te si spune ca hijabul nu este obligatoriu unde doresti , dar nu aici!
Ai profitat de bunatatea sorei Meryem, care te-a banat doar 15 zile......
Daca dupa aceste 15 zile mai postezi un singur cuvintel care nu este in regula, vei fi exclusa definitiv si fara niciun fel de avertizare.
Sus In jos
https://forumuldespreislam.forumgratuit.ro
jadhha

jadhha


Mesaje : 29
Data de inscriere : 07/07/2010

SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL Empty
MesajSubiect: Re: SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA VAL   SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL I_icon_minitimeMier Sept 22, 2010 12:53 am

SALLAM ALEYCUM,IN NUMELE LUI ALLAH CEL MILOS SI MILOSTIV ........................DUMNEZEUL ,ne invata sa fim indulgenti surorilor nu toate au un inceput incetul cu incetul seface tot nu cu biciul cum am cittit mai sus ,nu ttrebuie sa faci asta ca este interzis sau mai situ eu ce ,ALLAH este blind ne iubeste ne da posibilitatea sa reflectam la tot ce este bine fetelor haideti sa ne vedem ce avem noi su nasul nostru ..................MISS SURYA MODEREAZATI CUVINYTLE SUNT CAM OBSCENE SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL 689542
Sus In jos
D0niella




Mesaje : 11
Data de inscriere : 07/09/2010
Varsta : 55
Localizare : Deva

SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL Empty
MesajSubiect: Re: SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA VAL   SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL I_icon_minitimeJoi Sept 23, 2010 12:26 am

asalam aleikum,am gasit ceea ce nu-mi doream,de ce nu lasati pe cei care vin aici sa-si exprime parerea,dar ea spunea ceva ce noua nu ne este pe plac,dar ea asa gandeste este dreptul ei,daca in loc sa o dati afara nu ati fi raspuns nu se ajungea aici,ea si-ar fi spus parerea ,noi am fi citit si doar atat,de ce trebuie dati afara cei care nu gandesc ca noi?asta nu am inteles si pe alte forumuri,convingerile unui om sunt cel mai greu de schimbat,daca toti o dau afara de pe forumuri pentru ceea ce gandeste ,cum credeti ca ea se va schimba?
Sus In jos
Noor İslam
Admin
Admin
Noor İslam


Mesaje : 551
Data de inscriere : 22/04/2010
Varsta : 41
Localizare : Turcia

SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL Empty
MesajSubiect: Re: SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA VAL   SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL I_icon_minitimeJoi Sept 23, 2010 5:27 am

Wa Aleykum Selam sora Daniela, ınteleg ceea ce vrei sa spui, dar crede-ma ca nici ptr mine nu a fost o placere sa o banez, dar trebuie sa fim atenti ca sunt multe surioare la ınceput de drum ın İslam, şi logic nu am vrea sa citeasca unde o surioara musulmanca scrie şi insista sa ne convinga ca hijabul nu este obligatoriu; eu de cate ori am ıncercat sa ıi explic ce spune İslamul despre hijab(acoperirea capului), am dat şi exemple cu versete din Nobilul Coran, dar surioara Miss Surya, nu ınceta, nu a postat numai aici, ci şi ın mai multe locuri, citeşte tot şi o sa vezi ca am fost nevoita sa o banez, nu am dat-o afara definitiv...
Sus In jos
http://www.muslimsromania.blogspot.com
Admin
Admin
Admin
Admin


Mesaje : 426
Data de inscriere : 08/10/2009
Varsta : 53
Localizare : Bucuresti

SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL Empty
MesajSubiect: Re: SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA VAL   SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL I_icon_minitimeJoi Sept 23, 2010 6:22 am

بسم الله الرحمن الرحيم


Assalam aleikum!

Sora DOniella, acesta este un forum islamic.Motivul pentru care l-am facut, a fost acela de a prezenta islamul atat noilor musulmani, cat si nemusulmanilor. Daca anumiti membrii, din ignoranta sau din reavointa, fac anumite afirmatii foarte grave, afirmatii care ii scot din Islam, este de datoria mea sa ii elimin, temporar sau nu.
Aici nu este vorba ca ne exprimam liber sau nu, este vorba de faptul ca propagam informatii deosebit de periculoase despre islam.
Administratorii acestui forum, ii asigura pe cei ce urmaresc forumul, ca nu vom permite sa fie postate informatii false despre Islam, sau jigniri aduse religiei noastre.Toate acestea vor fi sterse, iar cei ce le-au postat vor fi eliminati temporar sau total, in functie de gravitatea postarii.
Sus In jos
https://forumuldespreislam.forumgratuit.ro
D0niella




Mesaje : 11
Data de inscriere : 07/09/2010
Varsta : 55
Localizare : Deva

SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL Empty
MesajSubiect: Re: SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA VAL   SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL I_icon_minitimeJoi Sept 23, 2010 1:10 pm

aha,am inteles ,daca intr-o zi am sa fac un comentariu care nu va fi pe placul vostru voi fi si eu banata,nu am voie sa am pareri trebuie sa gandesc ca toti cei de aici,n-am sa astept sa fiu data afara am sa plec singura,sa aveti parte de tot ce e mai bun,asalam aleikum
Sus In jos
Continut sponsorizat





SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL Empty
MesajSubiect: Re: SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA VAL   SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA  VAL I_icon_minitime

Sus In jos
 
SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA VAL
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Belgia interzice femeilor să poarte vălul islamic în spaţiile publice
» MODUL IN CARE SE EFECTUEAZA RUGACIUNEA
» Cei care se leapădă de credinţa lui Allah…

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: IMPORTANTA FAMILIEI IN ISLAM :: FEMEIA IN ISLAM-
Mergi direct la: