Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Conectare
Utilizator:
Parola:
Conectare automată: 
:: Mi-am uitat parola
Subiecte similare
Top postatori
Noor İslam
Chestionar pentru Musulmani Vote_lcapChestionar pentru Musulmani Voting_barChestionar pentru Musulmani Vote_rcap 
Admin
Chestionar pentru Musulmani Vote_lcapChestionar pentru Musulmani Voting_barChestionar pentru Musulmani Vote_rcap 
ascary
Chestionar pentru Musulmani Vote_lcapChestionar pentru Musulmani Voting_barChestionar pentru Musulmani Vote_rcap 
ahmed yusuf
Chestionar pentru Musulmani Vote_lcapChestionar pentru Musulmani Voting_barChestionar pentru Musulmani Vote_rcap 
Corina
Chestionar pentru Musulmani Vote_lcapChestionar pentru Musulmani Voting_barChestionar pentru Musulmani Vote_rcap 
nargis b
Chestionar pentru Musulmani Vote_lcapChestionar pentru Musulmani Voting_barChestionar pentru Musulmani Vote_rcap 
io@n@
Chestionar pentru Musulmani Vote_lcapChestionar pentru Musulmani Voting_barChestionar pentru Musulmani Vote_rcap 
jadhha
Chestionar pentru Musulmani Vote_lcapChestionar pentru Musulmani Voting_barChestionar pentru Musulmani Vote_rcap 
Miss Surya
Chestionar pentru Musulmani Vote_lcapChestionar pentru Musulmani Voting_barChestionar pentru Musulmani Vote_rcap 
Selma Nuran
Chestionar pentru Musulmani Vote_lcapChestionar pentru Musulmani Voting_barChestionar pentru Musulmani Vote_rcap 
Ultimele subiecte
» Ruga rostita in taina de cei necajiti
Chestionar pentru Musulmani I_icon_minitimeLun Iul 27, 2015 5:01 am Scris de nargis b

» Ruga pentru intampinarea lunii Ramadhan
Chestionar pentru Musulmani I_icon_minitimeVin Iun 19, 2015 1:50 am Scris de nargis b

» Munca asidua si darnicia
Chestionar pentru Musulmani I_icon_minitimeDum Mar 15, 2015 4:02 am Scris de nargis b

» Mai intai pentru aproape si apoi pentru sine
Chestionar pentru Musulmani I_icon_minitimeSam Mar 14, 2015 11:02 pm Scris de nargis b

» Imamul Hussein (as) - Scurta descriere si analiza
Chestionar pentru Musulmani I_icon_minitimeLun Mar 09, 2015 3:03 pm Scris de Admin

» Viata Imamului Hasan (as)
Chestionar pentru Musulmani I_icon_minitimeMar Mar 03, 2015 6:44 pm Scris de Admin

» Viata Fatimei Al Zahraa (as)
Chestionar pentru Musulmani I_icon_minitimeJoi Feb 26, 2015 6:45 pm Scris de Admin

» Imamul Ali (as) - Viata sa
Chestionar pentru Musulmani I_icon_minitimeMar Feb 24, 2015 5:28 pm Scris de Admin

»  Profetul Muhammad (salla Allah alayhi wa alih wa salam)
Chestionar pentru Musulmani I_icon_minitimeLun Feb 23, 2015 5:03 pm Scris de Admin

» Perioada sarcinii
Chestionar pentru Musulmani I_icon_minitimeLun Feb 23, 2015 12:36 am Scris de nargis b

» Oare unde sunt si ce mai fac revertitii?
Chestionar pentru Musulmani I_icon_minitimeMier Ian 28, 2015 5:05 pm Scris de Admin

» Taqwa - Evlavia
Chestionar pentru Musulmani I_icon_minitimeDum Ian 18, 2015 6:38 pm Scris de nargis b

» Ruga tainica a celor care nadajduiesc
Chestionar pentru Musulmani I_icon_minitimeMier Ian 07, 2015 11:34 pm Scris de nargis b

» Ruga tainuita a celor ce se caiesc
Chestionar pentru Musulmani I_icon_minitimeLun Ian 05, 2015 3:01 am Scris de nargis b

» Obiecţii ȋmpotriva credinţei ȋn dreptatea divină – Partea a II-a
Chestionar pentru Musulmani I_icon_minitimeLun Ian 05, 2015 2:04 am Scris de nargis b

» Norme pentru atingerea perfectiunii spirituale
Chestionar pentru Musulmani I_icon_minitimeMier Dec 31, 2014 7:47 am Scris de nargis b

» Ruga rostita in taina de cei care se plang
Chestionar pentru Musulmani I_icon_minitimeMier Dec 31, 2014 5:26 am Scris de nargis b

» Sunt dezastrele manifestarea dreptatii sau milei lui Allah?
Chestionar pentru Musulmani I_icon_minitimeSam Dec 27, 2014 3:23 am Scris de nargis b

» Calea de mijloc - Amr bainal amrain
Chestionar pentru Musulmani I_icon_minitimeLun Dec 08, 2014 12:15 am Scris de nargis b

» Scoala shiita versus Ashairah si Mutazilah
Chestionar pentru Musulmani I_icon_minitimeLun Noi 24, 2014 1:03 am Scris de nargis b

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Mai 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
geomap

hit counters
Bloguri dragi mie
Noul Musulman
Blogu'lu'Yusuf
Hadisuri
Familia İslamica
Coranul Tradat
İslam Romanesc
Gradinile Credincioşilor
Dumnezeu ın Coran
Subiectele cele mai active
TRADITIA PROFETULUI
Versetul zilei
SA NE CUNOASTEM!
SUBIECTE LA CARE TREBUIE SA MEDITEZI
SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA VAL
Istoria Convertirii Mele...
Lectii despre Ramadan - Sheikh Assim L. Al Hakeem
BINE ATI VENIT!
DUA PENTRU FIECARE ZI DIN LUNA RAMADAN
INTREBARI & RASPUNSURI
facebook
Forumul Despre Islam

Creează-ți o insignă
Cei care creeaza cel mai des subiecte noi
Noor İslam
Chestionar pentru Musulmani Vote_lcapChestionar pentru Musulmani Voting_barChestionar pentru Musulmani Vote_rcap 
Admin
Chestionar pentru Musulmani Vote_lcapChestionar pentru Musulmani Voting_barChestionar pentru Musulmani Vote_rcap 
ahmed yusuf
Chestionar pentru Musulmani Vote_lcapChestionar pentru Musulmani Voting_barChestionar pentru Musulmani Vote_rcap 
nargis b
Chestionar pentru Musulmani Vote_lcapChestionar pentru Musulmani Voting_barChestionar pentru Musulmani Vote_rcap 
io@n@
Chestionar pentru Musulmani Vote_lcapChestionar pentru Musulmani Voting_barChestionar pentru Musulmani Vote_rcap 
Corina
Chestionar pentru Musulmani Vote_lcapChestionar pentru Musulmani Voting_barChestionar pentru Musulmani Vote_rcap 
ilayda
Chestionar pentru Musulmani Vote_lcapChestionar pentru Musulmani Voting_barChestionar pentru Musulmani Vote_rcap 
Noor
Chestionar pentru Musulmani Vote_lcapChestionar pentru Musulmani Voting_barChestionar pentru Musulmani Vote_rcap 
Selma Nuran
Chestionar pentru Musulmani Vote_lcapChestionar pentru Musulmani Voting_barChestionar pentru Musulmani Vote_rcap 
Umm Adam
Chestionar pentru Musulmani Vote_lcapChestionar pentru Musulmani Voting_barChestionar pentru Musulmani Vote_rcap 
VIZITATORI
Chestionar pentru Musulmani Labels=0

 

 Chestionar pentru Musulmani

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
andra




Mesaje : 2
Data de inscriere : 13/05/2010

Chestionar pentru Musulmani Empty
MesajSubiect: Chestionar pentru Musulmani   Chestionar pentru Musulmani I_icon_minitimeJoi Mai 13, 2010 1:14 am

Ma numesc Andra Popescu, doctorand in psihologie la Universitatea ,,Al. I. Cuza” din Iasi si pregasesc lucrarea de doctorat: Personalitatea, caracterul, comportamentul si modul de viata comparat al credinciosilor crestini, islamici si iudaici din Romania. Marea problema a mea este ca nu am contact cu musulmanii din Romania si astfel am creat o pagina web astfel incat sa pot face chestionare cu musulmanii online.
Chestionarul urmareste 7 aspecte:
-Personalitatea
-Caracterul
-Comportamentul
-Parerea la opinia internationala si interna
-Media etatii a musulmanilor din Romania
-Cele mai dese nume musulmane a romanilor convertiti
-Ocupatia musulmanilor din Romania

Rugamintea mea este sa trimiteti si la alti musulmani sa completeze deoarece fiind un numar mai mare de completari face ca analiza sa fie mai precisa si elaborata. M-am gandit ca in felul acesta sa ne ajutam reciproc, cei care vor face chestionarul i voi trimite in mail analiza personala (pentru o mai buna analiza va rog sa fiti cat mai sinceri) iar cei care doresc o analiza comparata a celor 3 religii ma pot contacta la mailul: andra_psiho@yahoo.com. Chestionarul contine date personale care nu se fac publice (numele, prenumele si numarul de telefon nu vor intra in analiza dar nefacand chestionarul pe hartie din om in om acestea imi trebuiesc in caz ca mi se vor solicita la vreo verificare, precum ca nu le-am bagat eu datele din "burta".Mail-ul vi l-am solicitat pentru a va trimite analiza personala si detaliata). Daca mai aveti intrebari, nelamuriri si probleme de orice natura psihologica nu ezitati sa ma contactati pentru ca imi face o mare placere si va fi absolut GRATIS.

Cine doreste sa organizam seminarii nationale si internationale pe diverse teme religioase sunt dispusa incepand din luna septembrie deoarece pana atunci am un program foarte incarcat. Tin sa precizez ca pot obtine un spatiu gratuit pentru desfasurarea seminariilor in diferite centre universitare din Romania: Iasi, Bucuresti, Constanta, Cluj etc. Daca sunteti dispusi va rog sa ma contactati pe mail.

Adresa chestionarului este: http://chestionar.bleu.ro/

Va multumesc
Sus In jos
Noor İslam
Admin
Admin
Noor İslam


Mesaje : 551
Data de inscriere : 22/04/2010
Varsta : 42
Localizare : Turcia

Chestionar pentru Musulmani Empty
MesajSubiect: Re: Chestionar pentru Musulmani   Chestionar pentru Musulmani I_icon_minitimeJoi Mai 13, 2010 2:40 am

Nici chiar aşa, acum cateva minute, vi s-a dat un raspuns clar pe forumul http://submissiontoallaah.forumotion.net/, ce faceti ?....colindati toate forumurile ?


Ultima editare efectuata de catre Meryem in Joi Mai 13, 2010 2:47 am, editata de 1 ori
Sus In jos
http://www.muslimsromania.blogspot.com
Corina

Corina


Mesaje : 84
Data de inscriere : 30/10/2009
Varsta : 50
Localizare : Cairo, Egypt

Chestionar pentru Musulmani Empty
MesajSubiect: Re: Chestionar pentru Musulmani   Chestionar pentru Musulmani I_icon_minitimeJoi Mai 13, 2010 2:42 am

Eu nu stiu ce parere are Admin-ul acestui forum de aceasta cerere mai putin uzuala, dar eu personal nu agreez ideea. Cred ca ar fi trebuit trimis un pm mai intai administratorului sa cereti ajutor si aprobare de a posta direct asa ceva online. Cel putin, eu asa as face!
Sus In jos
andra




Mesaje : 2
Data de inscriere : 13/05/2010

Chestionar pentru Musulmani Empty
MesajSubiect: Re: Chestionar pentru Musulmani   Chestionar pentru Musulmani I_icon_minitimeJoi Mai 13, 2010 2:56 am

Toate aceste forumuri islamice sunt administrate de aceleasi persoane?

Scris de Meryem Astazi la 9:40 pm
Nici chiar aşa, acum cateva minute, vi s-a dat un raspuns clar pe forumul http://submissiontoallaah.forumotion.net/, ce faceti ?....colindati toate forumurile ?.

Da colind toate forumurile musulmane nu vad ce este rau in asta. Daca dumneavoastra aveti o parere asta nu inseamna ca toti musulmanii au o singura gandire.

Scris de Corina Astazi la 9:42 pm
Cred ca ar fi trebuit trimis un pm mai intai administratorului sa cereti ajutor si aprobare de a posta direct asa ceva online. Cel putin, eu asa as face!


Nu trebuie sa cer aprobarea nimanui. Daca nu este agreat mesajul meu sa fie sters!

Multumesc o seara buna
Sus In jos
Corina

Corina


Mesaje : 84
Data de inscriere : 30/10/2009
Varsta : 50
Localizare : Cairo, Egypt

Chestionar pentru Musulmani Empty
MesajSubiect: Re: Chestionar pentru Musulmani   Chestionar pentru Musulmani I_icon_minitimeJoi Mai 13, 2010 3:05 am

Aceste doua forumuri sunt forumuri - partenere, de aceea ati si gasit link de pe "Islam, my love" care trimite direct la acesta, "Forumul despre Islam". Administratorii sunt doua persoane "diferite", cu locatii diferite. Daca v-ati fi deranjat sa cititi, cel putin mesajele de initiere ale forumurilor, ati fi inteles.
Eu cred ca avem dreptul la replica, inainte de a fi sters mesajul postat de dumneavoastra. Adica noi nu ne putem spune parerea? Interesanta, atitudine. Aratati-mi musulmanii romani care sunt fericiti si multumiti cu metoda dumneavoastra de "introspectie ...nu stiu de care".
Mai stim si noi ca o teza de doctorat necesita mult efort, iar pentru a include informatii pertinente in studiul analitic pe care-l pregatiti, aveti nevoie de oameni in carne si oase. Ma rog, fiecare cu parerea lui...
Sus In jos
Admin
Admin
Admin
Admin


Mesaje : 426
Data de inscriere : 08/10/2009
Varsta : 53
Localizare : Bucuresti

Chestionar pentru Musulmani Empty
MesajSubiect: Re: Chestionar pentru Musulmani   Chestionar pentru Musulmani I_icon_minitimeJoi Mai 13, 2010 5:22 am

بسم الله الرحمن الرحيم

Assalam aleikum!

In spiritul tolerantei ce caracterizeaza minunata noastra religie, am pastrat postarea doamnei/domnisoarei Andra Popescu, urmand ca cei ce isi doresc, sa completeze respectivul chestionar.
Din punctul meu de vedere unele intrebari cuprinse in chestionar sunt chiar hazlii.Exemplu:
Intrebare: Te consideri o persoana sub medie sau medie?

Variante de raspuns: Da / Nu

🇳🇴
Sus In jos
https://forumuldespreislam.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





Chestionar pentru Musulmani Empty
MesajSubiect: Re: Chestionar pentru Musulmani   Chestionar pentru Musulmani I_icon_minitime

Sus In jos
 
Chestionar pentru Musulmani
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» MUSULMANII IN LUME
» 100.000 de britanici, majoritatea femei, au devenit musulmani in ultimii ani

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: DIVERSE :: DIVERSE-
Mergi direct la: