Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Conectare
Utilizator:
Parola:
Conectare automată: 
:: Mi-am uitat parola
Subiecte similare
Top postatori
Noor İslam
Europa cu majoritate musulmana?  Vote_lcapEuropa cu majoritate musulmana?  Voting_barEuropa cu majoritate musulmana?  Vote_rcap 
Admin
Europa cu majoritate musulmana?  Vote_lcapEuropa cu majoritate musulmana?  Voting_barEuropa cu majoritate musulmana?  Vote_rcap 
ascary
Europa cu majoritate musulmana?  Vote_lcapEuropa cu majoritate musulmana?  Voting_barEuropa cu majoritate musulmana?  Vote_rcap 
ahmed yusuf
Europa cu majoritate musulmana?  Vote_lcapEuropa cu majoritate musulmana?  Voting_barEuropa cu majoritate musulmana?  Vote_rcap 
Corina
Europa cu majoritate musulmana?  Vote_lcapEuropa cu majoritate musulmana?  Voting_barEuropa cu majoritate musulmana?  Vote_rcap 
nargis b
Europa cu majoritate musulmana?  Vote_lcapEuropa cu majoritate musulmana?  Voting_barEuropa cu majoritate musulmana?  Vote_rcap 
io@n@
Europa cu majoritate musulmana?  Vote_lcapEuropa cu majoritate musulmana?  Voting_barEuropa cu majoritate musulmana?  Vote_rcap 
jadhha
Europa cu majoritate musulmana?  Vote_lcapEuropa cu majoritate musulmana?  Voting_barEuropa cu majoritate musulmana?  Vote_rcap 
Miss Surya
Europa cu majoritate musulmana?  Vote_lcapEuropa cu majoritate musulmana?  Voting_barEuropa cu majoritate musulmana?  Vote_rcap 
Selma Nuran
Europa cu majoritate musulmana?  Vote_lcapEuropa cu majoritate musulmana?  Voting_barEuropa cu majoritate musulmana?  Vote_rcap 
Ultimele subiecte
» Ruga rostita in taina de cei necajiti
Europa cu majoritate musulmana?  I_icon_minitimeLun Iul 27, 2015 5:01 am Scris de nargis b

» Ruga pentru intampinarea lunii Ramadhan
Europa cu majoritate musulmana?  I_icon_minitimeVin Iun 19, 2015 1:50 am Scris de nargis b

» Munca asidua si darnicia
Europa cu majoritate musulmana?  I_icon_minitimeDum Mar 15, 2015 4:02 am Scris de nargis b

» Mai intai pentru aproape si apoi pentru sine
Europa cu majoritate musulmana?  I_icon_minitimeSam Mar 14, 2015 11:02 pm Scris de nargis b

» Imamul Hussein (as) - Scurta descriere si analiza
Europa cu majoritate musulmana?  I_icon_minitimeLun Mar 09, 2015 3:03 pm Scris de Admin

» Viata Imamului Hasan (as)
Europa cu majoritate musulmana?  I_icon_minitimeMar Mar 03, 2015 6:44 pm Scris de Admin

» Viata Fatimei Al Zahraa (as)
Europa cu majoritate musulmana?  I_icon_minitimeJoi Feb 26, 2015 6:45 pm Scris de Admin

» Imamul Ali (as) - Viata sa
Europa cu majoritate musulmana?  I_icon_minitimeMar Feb 24, 2015 5:28 pm Scris de Admin

»  Profetul Muhammad (salla Allah alayhi wa alih wa salam)
Europa cu majoritate musulmana?  I_icon_minitimeLun Feb 23, 2015 5:03 pm Scris de Admin

» Perioada sarcinii
Europa cu majoritate musulmana?  I_icon_minitimeLun Feb 23, 2015 12:36 am Scris de nargis b

» Oare unde sunt si ce mai fac revertitii?
Europa cu majoritate musulmana?  I_icon_minitimeMier Ian 28, 2015 5:05 pm Scris de Admin

» Taqwa - Evlavia
Europa cu majoritate musulmana?  I_icon_minitimeDum Ian 18, 2015 6:38 pm Scris de nargis b

» Ruga tainica a celor care nadajduiesc
Europa cu majoritate musulmana?  I_icon_minitimeMier Ian 07, 2015 11:34 pm Scris de nargis b

» Ruga tainuita a celor ce se caiesc
Europa cu majoritate musulmana?  I_icon_minitimeLun Ian 05, 2015 3:01 am Scris de nargis b

» Obiecţii ȋmpotriva credinţei ȋn dreptatea divină – Partea a II-a
Europa cu majoritate musulmana?  I_icon_minitimeLun Ian 05, 2015 2:04 am Scris de nargis b

» Norme pentru atingerea perfectiunii spirituale
Europa cu majoritate musulmana?  I_icon_minitimeMier Dec 31, 2014 7:47 am Scris de nargis b

» Ruga rostita in taina de cei care se plang
Europa cu majoritate musulmana?  I_icon_minitimeMier Dec 31, 2014 5:26 am Scris de nargis b

» Sunt dezastrele manifestarea dreptatii sau milei lui Allah?
Europa cu majoritate musulmana?  I_icon_minitimeSam Dec 27, 2014 3:23 am Scris de nargis b

» Calea de mijloc - Amr bainal amrain
Europa cu majoritate musulmana?  I_icon_minitimeLun Dec 08, 2014 12:15 am Scris de nargis b

» Scoala shiita versus Ashairah si Mutazilah
Europa cu majoritate musulmana?  I_icon_minitimeLun Noi 24, 2014 1:03 am Scris de nargis b

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Mai 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
geomap

hit counters
Bloguri dragi mie
Noul Musulman
Blogu'lu'Yusuf
Hadisuri
Familia İslamica
Coranul Tradat
İslam Romanesc
Gradinile Credincioşilor
Dumnezeu ın Coran
Subiectele cele mai active
TRADITIA PROFETULUI
Versetul zilei
SA NE CUNOASTEM!
SUBIECTE LA CARE TREBUIE SA MEDITEZI
SCUZELE FEMEİLOR CARE NU PORATA VAL
Istoria Convertirii Mele...
Lectii despre Ramadan - Sheikh Assim L. Al Hakeem
BINE ATI VENIT!
DUA PENTRU FIECARE ZI DIN LUNA RAMADAN
INTREBARI & RASPUNSURI
facebook
Forumul Despre Islam

Creează-ți o insignă
Cei care creeaza cel mai des subiecte noi
Noor İslam
Europa cu majoritate musulmana?  Vote_lcapEuropa cu majoritate musulmana?  Voting_barEuropa cu majoritate musulmana?  Vote_rcap 
Admin
Europa cu majoritate musulmana?  Vote_lcapEuropa cu majoritate musulmana?  Voting_barEuropa cu majoritate musulmana?  Vote_rcap 
ahmed yusuf
Europa cu majoritate musulmana?  Vote_lcapEuropa cu majoritate musulmana?  Voting_barEuropa cu majoritate musulmana?  Vote_rcap 
nargis b
Europa cu majoritate musulmana?  Vote_lcapEuropa cu majoritate musulmana?  Voting_barEuropa cu majoritate musulmana?  Vote_rcap 
io@n@
Europa cu majoritate musulmana?  Vote_lcapEuropa cu majoritate musulmana?  Voting_barEuropa cu majoritate musulmana?  Vote_rcap 
Corina
Europa cu majoritate musulmana?  Vote_lcapEuropa cu majoritate musulmana?  Voting_barEuropa cu majoritate musulmana?  Vote_rcap 
ilayda
Europa cu majoritate musulmana?  Vote_lcapEuropa cu majoritate musulmana?  Voting_barEuropa cu majoritate musulmana?  Vote_rcap 
Noor
Europa cu majoritate musulmana?  Vote_lcapEuropa cu majoritate musulmana?  Voting_barEuropa cu majoritate musulmana?  Vote_rcap 
Selma Nuran
Europa cu majoritate musulmana?  Vote_lcapEuropa cu majoritate musulmana?  Voting_barEuropa cu majoritate musulmana?  Vote_rcap 
Umm Adam
Europa cu majoritate musulmana?  Vote_lcapEuropa cu majoritate musulmana?  Voting_barEuropa cu majoritate musulmana?  Vote_rcap 
VIZITATORI
Europa cu majoritate musulmana?  Labels=0

 

 Europa cu majoritate musulmana?

In jos 
AutorMesaj
Admin
Admin
Admin
Admin


Mesaje : 426
Data de inscriere : 08/10/2009
Varsta : 53
Localizare : Bucuresti

Europa cu majoritate musulmana?  Empty
MesajSubiect: Europa cu majoritate musulmana?    Europa cu majoritate musulmana?  I_icon_minitimeDum Ian 09, 2011 6:19 am

بسم الله الرحمن الرحيم

Assalam aleikum wa rahmatullah wa barakatuhu!




In acest moment, in UE si Elvetia traiesc intre 21 si 23 milioane de musulmani. Cifra reala, scapata statisticii poate fi mult mai mare. Conform unor estimari ale socilologilor americani, in anul 2050, 20 de procente din populatia UE va crede in Allah.

In Bulgaria, numarul musulmanilor este estimat la 990.000 de persoane, reprezentand 13% din populatia tarii. Astfel, Bulgaria se claseaza pe primul loc in UE dupa numarul total al celor care propovaduiesc islamul, in raport cu
majoritatea populatiei autohtone. Pe locurile doi si trei se situeaza Franta cu 10 procente si Olanda cu 5,2 procente, informeaza /www.dw-world.de

Daca nu ne mai raportam la procente si ne ghidam dupa numarul total al
cetatenilor musulamani dintr-o tara, atunci Franta ocupa detasat primul
loc avand pe teritoriul sau aproximativ 8 milioane de musulmani. Germania vine din urma cu 4 milioane, apoi urmeaza Marea Britanie cu 2,5 milioane de musulmani.

Cei mai putini musulmani traiesc in Ungaria, unde numarul acestora atinge un procent de 0,02 din populatia tarii, adica 2900 persoane. In Lituania, procentul musulmanilor atinge 0,08 procente din populatie, iar in Estonia acest procent se situeaza in jurul valorii de 0,1.

Jurnalistul american Cristopher Caldwell estimeaza ca in jurul anului 2050 majoritatea copiilor austrieci sub 15 ani vor fi musulmani.

Publicistul maghiar Karoly Loran estimeaza ca in Marsillia si Rotterdam, in acest moment, 25% din populatie e reprezentata de musulmani. In Paris, Londra si Copenhaga, musulmanii reprezinta 10 procente din totalul populatiei.

In Bulgaria sunt 1.280 de moschei la 990.000 de musulmani. In Franta, acestea sunt in numar de 1.600 la 6 milioane de musulmani.

Cele mai putine moschei sunt in: Malta - 1, Luxemburg ,Cipru si Cehia - cate 2, Letonia - 3, Lituania si Slovacia - cate 4, Polonia - 6.

Natalitatea, in randul imigrantilor musulmani este mai mare decat media din UE. In acest moment, cei mai multi nou-nascuti la Bruxelles sun botezati cu numele Mohamed.
Sus In jos
https://forumuldespreislam.forumgratuit.ro
 
Europa cu majoritate musulmana?
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» MUSULMANII IN LUME
» COMUNITATEA MUSULMANA - BEDIUZZAMAN SAID NURSI
» Despre Crucificare, abordarea crestina si musulmana

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: DIVERSE :: DIVERSE-
Mergi direct la: